Sklep Wędkarski OKONEK - Sprzęt wędkarski, kołowrotki, wędki, haczyki, odzież, spławiki i inne akcesoria wędkarskie w super cenach! Logowanie  |  Zawartość koszyka  |  Zamówienie    niedziela, 21 kwiecień 2024 
GSM: +48 602-430-460
Kontakt w godz. 10-18


PROMOCJE - NOWOŚCI
Wędkarstwo spinningowe     -     Wędkarstwo gruntowe     -     Wędkarstwo muchowe     -     Wędkarstwo morskie     -     Wędkarstwo podlodowe
  Top » Katalog » Nowości 2009 - ROBINSON
Szybkie Wyszukiwanie
 
Wpisz słowo aby wyszukać produkt.
Wyszukiwanie Zaawansowane
Kategorie
Producent
Przydatne informacje
 • Regulamin PZW
       Regulamin, wymiary
       ochronne, limity, okresy
       ochronne...
 • Okręgi PZW
       Opłaty, numery kont
       adresy
 • Mapa prozumień PZW
 • Informator wód górskich      Wody i krainy pstrąga
       i lipienia
 • Stan wód
       Poziom rzek i zbiorników
       zaporowych
 • Prognoza pogody
 • Mapa polski
       Samochodowa mapa
       polski
 • Kalendarz brań
       Kalendarz brań, wschody
       i zachody słońca, fazy
       księżyca
 • Recenzje więcej
  Jaxon Krzesełko Wędkarskie z Oparciem Krzesło AK-KZY103
  Polecam te krzesla. Bardzo dobry material. Nie skurcza sie a ..
  5 z 5 Gwiazdek!

  Nowości Dragon 2009
  Wędki
       HM80
  CERAMIC GRAPHITE TECHNOLOGY
  Spinningi HM80 zostały od początku do końca zaprojektowane jako sprzęt wytwarzany z super sztywnego grafitu o module sprężystości 80 mln PSI. To samo możnaby powiedzieć o bardzo niewielu wędziskach dostępnych dziś na światowym rynku. Oznacza to, że obok bardzo specyficznego i bardzo drogiego materiału grafitowego wykorzystano niemal wszystkie dostępne obecnie technologie kompozytów węglowych. Zastosowano z góry zaprojektowany, ukierunkowany przestrzennie układ nośnych włókien grafitowych, dzięki czemu we wszystkich modelach blanki charakteryzują się dużą smukłością oraz małymi średnicami. Jednocześnie, przy małych średnicach, takie wędziska potrafią przenosić ogromne obciążenia, które płynnie rozkładają się wzdłuż długości blanku.


  A)Przekrój standardowego wędziska węglowego (3 warstwy grafitu + osnowa)
  B)Przekrój wędziska wykonanego w technologii CGT (4 warstwy grafitu + osnowa)
  Zawartość żywic epoksydowych - poniżej 15 %
  Kamieniem milowym w technologii wykonania spinningów HM80 jest ograniczenie zawartości żywicy epoksydowej w kompozycji z włóknami grafitowymi. Zawartość żywicy jest tak mała, że uzyskane tworzywo jest już określane mianem ceramiki węglowej. Ma to kolosalne znaczenie właśnie z uwagi na olbrzymią sztywność zastosowanych włókien - najważniejszym ogranicznikiem stosowania grafitów o podobnej sztywności, przy klasycznych technologiach kompozycji węglowych, jest właśnie zawartość żywicy. Dopiero tworzywa ceramiczne (czyli tworzywa o niemal jednorodnej strukturze materiałowej) mogą naprawdę w pełni wykorzystywać zalety grafitu wysokomodułowego.
  Zaledwie kilka firm na świecie oferuje wędziska wykonane w technologii CGT - Ceramic Graphite Technology. Technologia ta bazuje na wykorzystaniu specjalistycznych tkanin z grafitu (ponad 80 mln PSI) o bardzo małej zawartości żywicy. Obniżona do 15% zawartość żywicy powoduje, że materiał, z którego jest wykonane wędzisko traci cechy kompozycji grafit-żywica i nabiera własności tworzywa ceramicznego. Spinning staje się lżejszy, zdecydowanie mocniejszy i dużo bardziej dynamiczny. Materiał do produkcji wędzisk HM80 dostarczony został przez absolutnego lidera w produkcji włókien węglowych na świecie - japońską firmę Toray.
  Wszystkie wędziska HM80 to najwyższy standard wykończenia i materiały o najwyższej jakości: - portugalski korek klasy AAA (Extra Premium); - uchwyty do mocowania kołowrotka firmy Fuji, m.in. typy DPS, IPS, EPS; - przelotki Fuji Alconite i Fuji SiC; - omotki firmy Gudebrod.


  W większości spinningów serii HM80 od sezonu 2008 zastosowane zostało rozwiązanie tzw. pierścieni i tuby rezonansowej. Dokładny opis tego nowatorskiego pomysłu poprawiającego czucie prowadzonej przynęty i wzmocnienie sygnału brania, znajdziecie Państwo na stronie z wędziskami HM69.


       HM69
  DRAGON
  Wędziska z serii HM62 były pierwszymi spinningami klasy Hi-End w ofercie firmy Dragon. Od samego początku przyświecała nam idea skonstruowania wędki o parametrach użytkowych i jakości wykonania na najwyższym, światowym poziomie. Jednocześnie wymagaliśmy od nich nieprzeciętnej wytrzymałości, kierując je do wędkarzy-profesjonalistów jako tzw. grupy docelowej. W kilka lat po wprowadzeniu serii HM62 na rynek, przyszedł czas na ich gruntowną przebudowę związaną z unowocześnieniem materiałowym, swoistym "faceliftingiem" w zakresie wykończenia oraz wprowadzeniem nowych rozwiązanę związanych z zapotrzebowaniem rynku na wędziska przeznaczone do nowoczesnych metod wędkarstwa spinningowego. Tak powstała idea stworzenia nowej klasy - wędzisk HM69.
  Nowa seria Dragon HM69 to jedna z najnowocześniejszych konstrukcji w zakresie budowy wędzisk, dostępna obecnie na światowym rynku. W blankach zastosowano zmodyfikowaną konstrukcję CGT, opartą o kilka odmian grafitu japońskiej firmy TORAY, dobieranych specyficznie do przeznaczenia wędziska: - grafit wysoko modułowy 69 mln PSI jako podstawę każdej z konstrukcji; - grafit wysoko modułowy 52 mln PSI o podwyższonej wytrzymałości jako drugi co do znaczenia komponent w budowie najmocniejszych wędzisk spinningowych; - grafit 30 mln PSI wymieszany z pojedynczymi włóknami typu Fiber Glass, zastosowany jako element osnowy rdzenia dla zwiększenia wytrzymałości i odporności na przeciążenia oraz na uszkodzenia mechaniczne.

  Nowe HM-y z serii 69 są jednocześnie lekkie i sztywne, ale i nadzwyczaj wytrzymałe, posiadają bardzo szybką, szczytową akcję a podczas holu uginają się niemal do paraboli. NIEMOŻLIWE? Według wszelkich opinii osób, które miały już do czynienia z naszymi nowymi konstrukcjami, wędki są dokładnie takie jak w powyższym opisie a "nawet bardziej" jak mawia pewien znany polityk. Jeżeli do tego dodać nowoczesny pokrowiec umożliwiający transport w pełni uzbrojonego wędziska, portugalski korek klasy AAA (Extra Premium), uchwyty do mocowania kołowrotka firmy Fuji, przelotki Fuji Alconite i Fuji SiC oraz omotki firmy Gudebrod uzyskamy autentyczny wędkarski HI-END, klasę dostępną jedynie dla wędzisk ze znakiem Dragona.

  Rewelacyjna konstrukcja zmodyfikowanych blanków HM69, to oczywiście nie wszystko. Jako druga firma na świecie wprowadzamy absolutną nowość w dziedzinie konstrukcji uchwytu do kołowrotka - tzw. pierścienie i tubę rezonansową. Dzięki nim kazúda z naszych wędek przenosi sygnał brania wielokrotnie wzmocniony a efekt opisywany przez naszych testerów jest podobny do silnego impulsu elektrycznego wysłanego bezpośrednio do mięśni naszego przedramienia, co umozúliwia błyskawiczną i skuteczną reakcję na najdelikatniejsze nawet branie.

  Konstrukcja pierścieni rezonansowych

  budowa HM
  wektory przenoszenia sygnału brania

  pierwotny sygnał brania
    sygnał podwójnie wzmocniony w tubie rezonansowej       TEAM DRAGON
  Minęło kilka wędkarskich sezonów a seria Team Dragon ciągle uznawana jest za nieosiągalny dla innych wytwórców standard w dziedzinie budowy profesjonalnych wędzisk spinningowych. Dwa lata pracy projektowo- konstrukcyjnej, wiele miesięcy testów na wodach całej Europy przyniosły w efekcie produkt nowatorski na całe lata, zapewniający komfort łowienia w każdych warunkach, dający wędkarzowi poczucie zadowolenia i dumy z używanego sprzętu.
  Seria TEAM DRAGON łączy w nierozerwalną całość kilka bardzo istotnych, a jednocześnie bardzo odległych od siebie wymagań:
  - wykorzystanie najnowocześniejszej technologii konstrukcji grafitowych do zrealizowania specyficznego, nowatorskiego projektu wędzisk;
  - stworzenie wędzisk zapewniających najwyższy komfort łowienia;
  - dopasowanie ceny produktu do aktualnych możliwości finansowych rynku, czyli umożliwienie korzystania z najnowocześniejszego sprzętu bardzo dużej grupie wędkarzy.

  Wszystkie wędziska zaprojektowane zostały przy użyciu technik komputerowych, jako charakteryzujące się akcją szybką (fast) i ekstraszybką (super fast), za wyjątkiem dwóch bardzo specyficznych modeli o akcji progresywnej (med-fast) do połowu kleni i brzan. Do ich budowy zastosowano tzw. konstrukcję wielomodułową (multimodulus) w oparciu o trzy odmiany grafitu japońskiej firmy TORAY:
  - supernowoczesny grafit tzw. space grade, o sztywności 80 mln PSI;
  - grafit wysokomodułowy 62 mln PSI;
  - średniomodułowy grafit o podwyższonej sztywności 40 mln PSI..
  Wszystkie wędziska w serii Team Dragon wyposażono w uchwyt kołowrotka firmy FUJI oraz przelotki FUJI Alconite, rozmieszczone według tzw. FUJI NEW CONCEPT. FUJI to dziś już legendarna firma, producent najlepszych na świecie komponentów do zbrojenia klasowych wędzisk, gwarant niezawodności i najwyższej jakości sprzętu.
  Nawet kiedy blanki są już idealnie dopracowane, dzięki doświadczeniom gromadzonym przez naszych testerów możemy do wędzisk wprowadzać nowe detale. Po próbach przeprowadzonych na kilku modelach w sezonie 2007, zdecydowaliśmy się na zastosowanie w całej serii wędzisk spinningowych TEAM DRAGON dwóch zupełnie nowych elementów: wkładki uchwytu Fuji DPS wykonanej z utwardzonego korka oraz pierścieni wyważających wędzisko. Korkowa wkładka perfekcyjnie leży w dłoni i daje duży komfort podczas łowienia. Pierścienie wyważające to trzy dość ciężkie, metalowe krążki, umieszczone na metalowym, gwintowanym trzpieniu na zakończeniu dolnika. Trzpień można wykręcić i usunąć jeden, dwa lub wszystkie pierścienie, po czym ponownie zmontować wędzisko, w ten sposób ustalając jego wyważenie w swój indywidualny sposób. Uwaga! Podane w tabelach wagi wędzisk nie zawierają masy wyważenia.       TEAM DRAGON SILVER EDITION
  Team Dragon to już nie tylko nazwa grup wędzisk czy kołowrotków. To jednocześnie określenie pewnego standardu, gwarantującego niespotykane połączenie bardzo wysokiej jakości sprzętu z rozsądną ceną. Jako jedną z fundamentalnych zasad postanowiliśmy przyjąć starą i sprawdzoną sentencję: nie zmienia się zwycięskiego składu. Warto jednak dodać mu od czasu do czasu nieco świeżej krwi. Dlatego też cała seria TEAM DRAGON SILVER EDITION 2008, choć w większości modeli dobrze znana, jest kolejnym krokiem naprzód w porównaniu do poprzedniego sezonu. Dokonaliśmy zmian w zbrojeniu wędzisk, poprawiliśmy detale stylistyczne i zastosowaliśmy nowy, niedawno wprowadzony przez japońską firmę TORAY kompozyt grafitowy 69 mln PSI. Rozrosła się tez oferta wędzisk, o kolejne modele do wędkarstwa morskiego oraz o liczącą aż 20 modeli grupę spinningowo-castingową, w części uzbrojoną w komponenty FUJI. Na casting stawiamy w tym sezonie bardzo mocno, widząc jak szybko rozwija się w naszym kraju ta nowoczesna metoda.
  TEAM DRAGON SILVER EDITION to połączenie doświadczenia konstruktorów w zakresie zastosowania nowoczesnych technologii budowy blanków z wysokomodułowego grafitu z praktyczną wiedzą wędkarskich testerów. Doprowadziło ono do stworzenia doskonałego projektu, spełniającego wysoko postawione cele w zakresie wytrzymałości, efektywności, ergonomii, estetyki i dostępności cenowej. Wszystkie wędziska zaprojektowane zostały przy użyciu wysokozaawansowanych technik komputerowych, które umożliwiły perfekcyjne połączenie grafitów o różnej sztywności, w różnych proporcjach i układach, dla uzyskania zdefiniowanej wcześniej precyzyjnie charakterystyki pracy wędzisk do wielu metod połowu. Zastosowana tu konstrukcja wielomodułowa łączy trzy odmiany grafitu japońskiej firmy TORAY: - supersztywny grafit space grade 80 mln PSI, - najnowszą odmianę grafitu wysokomodułowego 69 mln PSI, która zastąpiła wcześniej stosowany grafit 62 mln PSI, - jako podstawę konstrukcji średniomodułowy grafit o podwyższonej sztywności 40 mln PSI, popularnie nazywany IM8.Zastosowana technologia multiwarstwowa, przy jednoczesnym obniżeniu zawartości żywicy, w konsekwencji zaowocowała idealną dynamiką i zmniejszeniem masy wędzisk. Aktywne wspomaganie komputerowe pozwala z wyjątkową precyzją opracować sposób zbrojenia wędzisk, położenie przelotek na blanku, gabaryty i kształt rękojeści. Wszystkie elementy zastosowane do zbrojenia wędzisk spełniają surowe normy narzucone przez Team Dragon - pierścienie przelotek klasy SiC i FUJI Alconite, pracujące, ale nieodkształcalne ramki przelotek z ultralekkiego stopu metali, grafitowe uchwyty do kołowrotków, specjalistyczne nici omotek w klasie "limited stretch", niestarzejący się lakier epoksydowy do omotek. końcowy efekt to aż 74 wędziska do wszelkich metod połowu. Lekkie, sztywne i smukłe blanki w matowym, czarnym kolorze, metalowe elementy uchwytów, ramki przelotek i pierścienie wzmacniające o barwie jasnego, matowego aluminium. Jakość i estetyka w rozsądnej cenie.
  Niektóre grupy spinningów spinningów i wędzisk castingowych w serii Team Dragon
  Silver Edition wyposażono w uchwyt kołowrotka firmy FUJI oraz przelotki FUJI Alconite.
       DESTINY
  DRAGON DESTINY to seria sprzętu, który wyznacza nową jakość w tzw. produkcji masowej. Wędziska te wykonywane są w pewnym sensie taśmowo, w setkach egzemplarzy, w dużej fabryce. Staje się to jednak faktem bez znaczenia wobec całej koncepcji projektu i kontroli jakości. Wszystkie wędki w pierwotnej wersji powstały w oparciu o projekt stworzony przy pomocy najnowszego oprogramowania komputerowego, gromadzącego tysiące użytecznych informacji, począwszy od rodzajów możliwych do zastosowania mat grafitowych, poprzez zestawienie wszelkich dostępnych komponentów aż po dane testowe różnego rodzaju wędzisk, zbudowanych z odmiennych kompozytów wysoko modułowych, o różnych akcjach i uzbrojeniu.
  Po wielostopniowym określeniu celów stojących przed danym w ędziskiem, zadaniu parametrów rzutowych, maksymalnej wagi, dopuszczalnych obciążeń, możliwych sposobów zbrojenia czy wreszcie zakresu możliwych do stosowania w tym przypadku materiałów powstały projekty 40 blanków. Wszystkie zostały zrealizowane w stuprocentowej zgodności z "pomysłem" programu komputerowego. Wiosną 2007 roku, po uzbrojeniu, trafiły na kilka miesięcy w ręce testerów TEAM DRAGON. Polskie rzeki i jeziora, Bałtyk, norweskie góry z pięknymi rzekami pstrągowymi, szwedzkie szkiery, Rio Ebro i delta Wołgi - to lista miejsc, w których w ędziska DRAGON DESTINY przeszły chrzest bojowy. Opinie ekspertów przerosły oczekiwania.
  Zaledwie w kilku przypadkach niezb ędne było wprowadzenie kilku korekt w długości dolnika czy ułożeniu przelotek, natomiast żadnych zmian nie wymagały same blanki. Seria DRAGON DESTINY została wysoce zindywidualizowana, wystarczy powiedziecę, że w zaledwie 30 wędziskach użyto aż siedmiu różnych typów uchwytów FUJI! Wędziska spinningowe zostały podzielone na dwie grupy o zupełnie innej filozofii budowy blanku. Akcje trzyczęściowych i teleskopowych odległościówek są zupełnie odmienne, to samo dotyczy popularnych "batów".Znakomitą jakoścę zastosowanego grafitu daje się wyczucę przy pierwszym kontakcie z każdym w ędziskiem. Przelotki FUJI SiC i Alconite, doskonały korek AAA-grade i bardzo nowatorska stylistyka wykonania dodają w ędziskom jeszcze więcej prestiżu. Do tego dochodzi oczywiście dwustopniowa kontrola jakości, według standardów japońskich, ponieważ wędziska te powstają w fabryce produkującej sprzęt prawie wyłącznie na ten chyba najbardziej wymagający rynek na świecie. W blankach wędzisk z serii DRAGON DESTINY zastosowano konstrukcj ę wielomodułową, opartą o kilka odmian grafitu japońskiej firmy TORAY, dobieranych różnie, w zależności od przeznaczenia wędziska: - supernowoczesny grafit tzw. space grade, o sztywności 80 mln PSI (dominujący np. w lżejszych wędziskach bezprzelotkowych); - grafit wysokomodułowy 69 mln PSI (m.in. podstawa konstrukcji spinningów); - średniomodułowy grafit o podwyższonej sztywności 40 mln PSI (znaczący udział w budowie np. blanków karpiowych i odległościówek). - grafit wytrzymałościowy 30 mln PSI (stosowany tylko w rdzeniach wędzisk morskich i jerkbait'a).
       MYSTERY CAMOU
  Chęć ukrycia się przed wzrokiem ryb towarzyszyła wędkarzom od chwili, kiedy pierwszy łowca skonstruował coś, co można było nazwać wędką. Maskowali się pierwotni myśliwi polując na zwierzynę w lasach, na sawannach czy w górach - dlaczego inaczej miałby postępować wędkarzł W XXI wieku marzenia o perfekcyjnym kamuflażu spełniają nowoczesne technologie. Od odzieży, w której wyglądamy jak fragment wiosennego czy jesiennego lasu, przez kołowrotki po wędziska. Pod nazwą MYSTERY CAMOU proponujemy grupę 19 wędzisk spławikowych i gruntowych. Wszystkie blanki zostały pokryte antyrefleksyjną powłoką kamuflażową, w kilku odcieniach zieleni, całkowicie niewidoczną w scenerii trzcinowisk czy nadwodnych krzewów. Powłoka ta nie generuje też najmniejszych nawet odblasków światła słonecznego.
  Podstawą konstrukcyjną wędzisk z serii MYSTERY CAMOU są włókna węglowe o sztywności 24 mln PSI i 30 mln PSI, a jej zewnętrzną warstwę ochronną stanowi tzw. UST WOOVEN CARBON. Cały blank pokryty jest opatentowaną, antyreflesyjną powłoką kamuflażową. Producentem wszystkich zastosowanych grafitów jest japońska firma Toray, światowy lider w dziedzinie włókien węglowych.

  Jako bazę wybraliśmy serię DRAGON MYSTERY, która od kilku już lat reprezentuje DRAGONA w tzw. klasie średniej. Tworząc nową ofertę wprowadziliśmy oczywiście zmiany konstrukcyjne, mające na celu obniżenie wagi i poprawienie akcji wędzisk. Całkowite zastąpienie węgla 24 mln w warstwie nośno-wytrzymałościowej grafitem 30 mln PSI spowodowało zauważalne zmiany w dynamice blanków. Wszystkie te zmiany były niezbędne, ponieważ pokrycie kamuflażowe, choć naniesione bardzo cienką warstwą, dodaje wędzisku wagi na całej jego długości, w nieznaczny, ale możliwy do zauważenia sposób. Udoskonalenia konstrukcyjne, ciągnące za sobą oczywiście pewne koszty, pozwoliły uniknąć tego efektu, a nawet uzyskać akcję wędzisk nieznacznie lepszą od wyjściowej. W serii MYSTERY CAMOU zastosowaliśmy najwyższej klasy przelotki typu SiC, z wyjątkowo lekkim pierścieniem, osadzonym w ramkach z kompozytu zawierającego tytan. Dolniki wędzisk pokryte są wysokiej klasy portugalskim korkiem. Testerzy DRAGONA już teraz przygotowują kolejne modele do serii MYSTERY CAMOU: spinningi i wędki teleskopowe. Czy za rok pojawią się w sprzedaży - sami zdecydujecie, oceniając w roku 2008 naszą propozycję.       MYSTERY CAMOU
       MYSTERY XT
  MYSTERY XT
  Każdy lubi wybierać w szerokiej ofercie. Z takiego założenia wychodziliśmy przygotowując przed kilkoma laty serię DRAGON MYSTERY, która od tamtej pory stanowi podstawową ofertę w tzw. klasie średniej. Dziś z kolei jesteśmy dumni z wprowadzonych zmian. W wędziskach MYSTERY XT zostały wprowadzone drobne zmiany konstrukcyjne i stylistyczne. Zwiększono procentową zawartość grafitu 30 mln PSI, co spowodowało zauważalny spadek masy blanków przy jednoczesnym wzroście dynamiki ich pracy. Warstwa zewnętrzna została wzmocniona oplotem z materiału o nazwie XT. Jest to rodzaj kompozytowego włókna o bardzo dużej elastyczności, które nałożone na grafit w układzie krzyżowym powoduje poprawienie akcji wędzisk.
  Oferujemy Wam sprzęt, który nie zawiedzie nawet bardzo dużych oczekiwań. Cechą całej serii DRAGON MYSTERY XT jest wysoka wytrzymałość, uzyskiwana dzięki zastosowaniu super wytrzymałego rdzenia blanku, którego podstawowym materiałem są włókna węglowe o sztywności 24 mln PSI. W serii MYSTERY XT zastosowaliśmy najwyższej klasy przelotki typu SiC, z cieńszym i lżejszym pierścieniem oraz korkowe rękojeści. Solidny materiał w połączeniu z nowoczesną technologią produkcyjną i kontrolą jakości według najwyższych standardów pozwoliły na skonstruowanie wędzisk do praktycznie każdej metody połowu.       Millenium
  Dobre, solidne wędziska oferowane po przystępnych cenach. Szybka akcja, lekkość i wytrzymałość. Czy to wszystko można pogodzić? Tak, można! Dużo czasu i wysiłku kosztowało nas przygotowanie nowej serii wędzisk spinningowych, które za cel stawiają sobie zdobycie miana wyjątkowo długowiecznych i niezniszczalnych.
  Wytwarzane są na bazie atestowanego grafitu IM6, o najwyższej dostępnej jakości, zamawianego od 2008 roku wyłącznie w firmie Toray. Wymagania użytkowe poszczególnych modeli zostały sformułowane przez grupę Team Dragon, doskonałych fachowców o dużym doświadczeniu wędkarskim. Duży wkład wnieśli testerzy i dystrybutorzy Dragona ze Szwecji.
  Przelotki SiC osadzone w specjalnych, wy-jątkowo mocnych ramkach. Dwuskładnikowy, elastyczny lakier do omotek, o mniejszej skłonności do pękania w wyniku intensywnego użytkowania wędziska.
  Estetyczne i trwałe zakończenie dolnika
  Zastosowano technologię multiwarstwową, a poszczególne warstwy grafitu są układane z zachowaniem optymalnego kierunku głównych, nośnych włókien grafitowych. Wykorzystano możliwości ograniczenia udziału żywicy w kompozycie, dzięki czemu w efekcie końcowym uzyskano blanki o stosunkowo dużej grubości ścianki i małej zawartości żywicy, bardzo sprężyste i bardzo mocne. Wszystkie wędziska Dragon Millenium charakteryzują się idealnie płynną linią ugięcia i nienaganną pracą podczas dużych obciążeń. Na uwagę zasługuje również niezwykle staranne i skrupulatne wykończenie. Montowane są przelotki z pierścieniami SIC i klasowe, zindywidualizowane uchwyty do kołowrotków oraz wyprofilowane rękojeści z gładkiego, portugalskiego korka. Omotki z nici Gudebrod są precyzyjnie nawijane i zabezpieczane dwuskładnikowym lakierem. Przyjęty system kontroli technicznej zapewnia, że do sprzedaży trafiają wyłącznie egzemplarze w 100% spełniające wymagania narzuconego standardu  Kołowrotki
  System Optymalizacji Jakości (ang. Quality Optimum System-QOS) - zamknięty łańcuch powiązań technologicznych, sterowanych na każdym etapie procesu wytwarzania - od wstępnego projektu po końcowy montaż. Ważnym elementem systemu jest wykorzystanie zoptymalizowanej konstrukcji z użyciem najwyższej klasy podzespołów i materiałów. Doskonałym przykładem jest np. łożysko - jeden z najważniejszych elementów decydujących o trwałości kołowrotka. Nie ilość, lecz przede wszystkim jakość zastosowanych łożysk wpływa na to, czy kołowrotek będzie służył przez wiele sezonów. Przyjmując jako kryterium gabaryty oraz występujące podczas pracy obciążenia, można uznać, że najlepsze łożyska do kołowrotków wytwarzane są obecnie w Japonii, na Tajwanie i w Niemczech. Właśnie takie łożyska stosujemy w kołowrotkach Dragon. Dzięki temu nawet najtańsze modele spełniają wysokie standardy, pracują bezawaryjnie i nigdy nie zawodzą swoich właścicieli. Podobnie jest z innymi częściami, np. korbką, przekładnią czy szpulą. Wcale nie jest tak, że najgrubsza korbka jest najmocniejsza, a najpotężniejsza przekładnia gwarantuje największą trwałość. Niewłaściwie wykonana, na pierwszy rzut oka masywna korbka, może zostać zniszczona przy pierwszym uderzeniu o twardy przedmiot. Potężna, ale słabej jakości przekładnia, szybko traci płynność pracy, a wkrótce po prostu przestaje działać, ponieważ ma niedokładnie odwzorowane zęby i nie jest sztywno podparta w korpusie kołowrotka. W kołowrotkach Dragon stosujemy mechanicznie wycinane przekładnie o wysokiej sprawności, klasy HEG (High Efficiency Gear), mocowane w nieodkształcalnej ramie nośnej. Koncepcja sztywnej ramy nośnej, tzw. "hard-body", to aktualnie najnowocześniejsze, najdoskonalsze podejście do konstrukcji niezawodnego, trwałego kołowrotka. W roku 2008 już 10 serii naszych kołowrotków zbudowane zostało wg tej koncepcji. Dragon doskonale wykorzystuje zalety uszlachetnionych stopów metali lekkich. Nasze kołowrotki są nie tylko lżejsze i sztywniejsze, ale i bardziej wytrzymałe, a ich elementy charakteryzują się małą masą, olbrzymią trwałością oraz wysoką estetyką. Wprowadzony do produkcji kołowrotków system QOS przynosi konkretne efekty: powtarzane od kilku lat badania opinii użytkowników jednoznacznie wskazują, że kołowrotki Dragona są najbardziej niezawodne w swojej klasie, a wskaźnik zgłaszanych reklamacji jest rekordowo niski - poniżej 0,1%
  Kontynuuj

  Copyright © Okonek 2003-2017 - Wykonanie TwojeCentrum.pl - Administracja: MNupgrade

  Uwaga: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
  Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu obsługi zamówień. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
  Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności plików cookies *.pdf